W jakim dniu cyklu najlepiej wykonać badania hormonalne?

W jakim dniu cyklu powinnam wykonac badania hormonalne i jakie to powinny byc badania? Od 3 lat mam problem z wypadaniem wlosow, przerzedzenie glownie na czubku glowy, nieregularny cykl 28-40 dni, bole jajnikow podczas owulacji, obfite miesiaczki, duzo skrzepow, silne bole brzucha podczas miesiaczki. Prosze o szybka odpowiedz

witam,
Jeżeli chodzi o najlepszą fazę cyku na oznaczanie hormonów:
- FSH i LH - 3-5 dzień cyklu,
- stężenie prolaktyny zmienia się nieznacznie podczas cyklu, ale zazwyczaj oznacza się w II fazie, około 21 dnia,
- estriadol - w zależności od celu badania, zazwyczaj razem z FSH lub LH lub 12-14 dniu przy monitorowaniu owulacji,
- progesteron - najczęściej w 21. dniu.

TSH i PRL może Pani oznaczyć bez znaczenia dnia.