Wahania nastrojów - jestem chora, czy po prostu tak już mam?

Witam, jestem Magda, mam 16 lat. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że mam dziwne wahania nastrojów. Raz się cieszę, a raz chciałabym się zapaść pod ziemię. Gdy kupuję sobie bluzkę to po chwili uważam, że jest mi ona niepotrzebna. Gdy wykonuję jakąś prace najpierw się z niej cieszę, a potem sądzę, że nikt jej nie docenia. Przez to wszystko chce mi się czasami płakać. Chciałabym być inną osobą. Czy jestem chora, czy po prostu tak już mam? Proszę o odpowiedź.

Witam!

Jesteś młodą dziewczyną i odczuwasz skutki okresu dojrzewania. Zmiany nastroju są jednym z charakterystycznych objawów. Również obniżona samoocena oraz zaburzenie poczucia własnej wartości są wynikiem dojrzewania.

Zmiany, jakie zachodzą w Twoim orgaznizmie, są bardzo intensywne. Ich wpływ na Twoje zachowanie jest bardzo duży. Ponieważ zmienia się nie tylko ciało, ale również psychika, możesz odczuwać pewne dolegliwości. Warto, byś dowiedziała się więcej na ten temat. Możesz poczytać o okresie dojrzewania w Internecie lub książkach. Również rozmowy z mamą czy inną zaufaną dorosłą osobą mogą Ci pomóc zrozumieć, co się z Tobą dzieje. Jeśli będziesz wiedziała, co może Cię spotkać w trakcie tego okresu, będziesz mniej się bała zmian oraz ich konsekwencji.

Pozdrawiam