Wcześniejsze naklejenie plastra Evra

Chciałam zacząć używanie plastrów (moja pierwsza antykoncepcja) i jak myślałam, że dostałam okres to nakleiłam plaster. Jednak okazało się to tylko plamieniem. Czy jak dostanę okres to mam wtedy nowy plaster nakleić czy zostać z tym, który mam obecnie? Czy jak dostanę okres to będę mogła bezpiecznie uprawiać seks czy przez wcześniejsze naklejenie plastra nie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli wystąpiło krwawienie, które ustąpiło po naklejeniu plastra to należy uznać, iż postąpiła Pani prawidłowo. W razie wątpliwości proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień.