Zmiany ciśnienia krwi u zawałowca

Witam! Jestem po zawale serca. Mam jeden stent. Po zawale ciśnienie miałem 140/90. Od trzech lat po zawale przyjmuje bisoprol i aspirynę. Jednak od miesiąca czuję się ciągle jakiś osłabiony. Zmierzyłem ciśnienie krwi przez kilka dni z rzędu o tej samej porze (rano godz 7:00). Jest tak zmienne jak pogoda. Raz mam 140/90 innym razem 130/55. Ostatnio to drugie utrzymuje się na tym samym poziomie /50, 60. Bardzo rzadko przekracza 70. Jaka może być tego przyczyna. Dodam, ze mieszkam w UK i trochę się krępuję z moim angielskim udać się do lekarza. Proszę o odpowiedź.

Witam! Niskie wartości ciśnienia rozkurczowego wynikają najczęściej z zaawansowanej miażdżycy tętnic, prowadzącej do usztywnienia ściany naczynia. Sądząc z wywiadu - przebyty zawał serca - istnieje wysokie prawdopodobieństwo takiej przyczyny u Pana. Pamiętać należy jednak iż - zważywszy na istniejące obciążenia - wymaga Pan regularnych wizyt u lekarza, również celem oceny aktualnego leczenia i ewentualnych jego modyfikacji, czego nie wolno (!) robić na własną rękę. Pozdrawiam