Włosy a anemia.

Witam serdecznie! Chciałam zapytać, jak to jest z włosami przy anemii. Bo lekarz powiedział mi, ze mam niską hemoglobinę i zapisał mi  żelazo, które brałam przez pól roku. Oczywiście hemoglobina podskoczyła do góry ale włosy jak leciały, tak lecą. Tak sobie myślę, może czegoś innego mi brakuje, może powinnam dłużej żelazo pobrać. Nie wiem co mam robić. Może jakieś specjalistyczne badania porobić (ale jakie?). Proszę bardzo o pomoc.

Witam serdecznie,

Na stan włosów ma wpływ wiele czynników związanych z ogólnym stanem odżywienia. Jednym z mikroelementów zapobiegającym wypadaniu włosów jest cynk zawarty przede wszystkim w produktach zbożowych oraz mięsie, wędlinach i rybach.

Na złe jego wchłanianie ma wpływ między innymi żelazo.
Ważnym powodem niedoboru cynku jest także ogólny zły wpływ odżywienia, a więc dieta ubogoenergetyczna oraz o zmniejszonej zawartości białka.

Zalecałabym zastosowanie urozmaiconej, bogatej w witaminy i mikroelementy diety oraz profilaktyczne zbadanie poziomu cynku i ewentualnie podjęcie dalszych kroków.

Pozdrawiam serdecznie.