Wskazania do stosowania witaminy K u noworodka

Dzień dobry, Mam takie pytanie, właśnie wróciłam po porodzie z synem do domu i nic nie wspomniano mi o podawaniu mu witaminy K od 8 doby do 3 msc życia (zapomniałam sama dopytać). Pamiętam jednak że pierwszemu dziecku 2 lata temu podawałam ta witaminę i koleżanki, które urodziły w wakacje dzieci tez podają. Mój syn dostał w szpitalu 1mg wit. K. Czy mam ja podawać w domu dalej?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli karmi Pani piersią to tak, od 8 doby do końca 3 miesiąca.
Pozdrawiam