Wybrzuszenie i wydzielina z pępka

Witam, Mam nietypowy problem. Z natury mój pępek był wklęsły (wchodził wewnątrz brzucha), obecnie pępek wyskoczył mi na zewnątrz brzucha, jest koloru czerwonego (taka jakby twarda grudka), do tego wypływa z niego żółta wydzielina o brzydkim zapachu. Trochę jestem w panice bo wizytę u lekarz rodzinnego mam dopiero za tydzień i nie wiem, co z tym zrobić. Czy czekać, czy jechać na pogotowie?

Taki stan świadczy o stanie zapalnym ostrym w zakresie pępka. Trzeba pilnie w tej sprawie skonsultować się z lekarzem rodzinnym (wystarczająca jest pilna konsultacja z lekarzem rodzinnym, a nie interwencja pogotowia jeśli objawy nie są związane z gorączką i bólem brzucha). Po badaniu przez lekarza zostanie włączone odpowiednie postępowanie (farmakoterapia, odpowiednie postępowanie miejscowe).