Wydatny płat tylny lub torbiel kieszonki rathkego bez zwiększenia objętości przysadki

Wnioski po badaniu przysadki mózgowej. Wydatny płat tylny lub torbiel kieszonki rathkego, bez zwiększenia objętości przysadki. w częsci środkowej i tylnejwidoczny obszar wysokich sygnałów w T1,niskich w T2 obejmujący całą szerokość przysadki( w wymiarze rl i si) dziękuję z góry za odpowiedz

A z jakiego powodu było robione badanie przysadki?
Wynik zawsze interpretuje się w związku z pacjentem, zgłaszanymi objawami, wynikiem badania przedmiotowego i ewentualnie wynikami innych badań.
Proszę zgłosić się do lekarza, który badanie przysadki zlecił.

Witam serdecznie,

Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.