Wygięcie kręgosłupa w wyniku badania RTG

Witam, odebrałam dziś rtg kręgosłupa z opisem "Kręgosłup L-S nieznacznie wygięty w stronę lewą i zrotowany wzdłuż długiej osi. Oddzielony przednio - górny fragment trzonu L3 - spondylosis anterior" co to oznacza dla mnie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani żadnych informacji o swoim stanie zdrowia. Proszę natomiast pamiętać, że nie leczy się wyników badań a pacjenta. To samo dotyczy interpretacji badań - ten sam wynik badania obrazowego może oznaczać zupełnie co innego dla różnych pacjentów. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem (najlepiej specjalistą ortopedą), który zbierze wywiad, zbada Panią oraz uzyskane informacji zestawi z podanym wynikiem badania. Dopiero taka procedura pozwoli wdrożyć właściwe postępowanie.