Wylot na wakacje po antybiotykoterapii z powodu anginy

Mam kilka bardzo ważnych dla mnie pytań ,w nocy z niedzieli na poniedziałek zachorowałem na anginę i lekarz przepisał mi antybiotyk ale w sobote lecę na wakacje i w zwiazku z tym mam kilka pytań. Czy mogę spokojnie lecieć (oczywiście bez zadnego spożywania tam alkoholu) ? Czy jeżeli lekarz powiedział mi ze mam brać antybiotyk 10 dni mogę skończyć wcześniej terapie (np jeden dzień wcześniej)? I czy po skonczeniu tych 10 dni leczenia moge nastepnego dnia pić alkohol ?

Lekarz zaleca Tobie najlepszy dla Ciebie sposób leczenia 10 dni a nie 9 :) dla Twojego zdrowia a nie jego spokoju :)

Zbyt krótkie przyjmowanie antybiotyku powodu oporność bakterii,.