Wynik badania echa serca

Witam, odebrałem wynik badania echo serca.Cytuję: " Wymiary(mm) pr. kom. 24 ; przegro m.k.13 ; l. kom. tylna ściana 13;l. przeds. 39;aorta 33 l. kom. rozk.57 l. kom. sk.46 EF 0,45 Bad.dopplerowskie: Ao V max 144 cm/s Ao PG max - mmHg Mitral E 83 cm/s Mitral A 114 cm/s Mitral Dec 220 ms z.t. łucnej V max 94 cm/s Zast.serca niepraw(mitr-płatki pogrubiałe,zwłókniałe,fala zwrotna st.III trójdz-f.zw. st.1,w 1.kom. kurczliwość nieprawidłowa- hipogineza segm.ściany,przerost koncentryczny.l.kom.

Wynik badania jest nieprawidłowy głównie w zakresie zastawki dwudzielnej (mitralnej) - duża fala zwrotna III stopnia (niedomykalność) oraz zastawki trójdzielnej stopień I fali zwrotnej (niedomykalność). Wyniki świadczą także o złej kurczliwości mięśnia sercowego zapewne na podłożu niedokrwienia. Wynik należy bezpośrednio skonsultować z kardiologiem, który zaleci odpowiedni sposób postępowania.