Wynik badania MR kręgosłupa 37-latki
Opis MR.Na poziomie odwodnionej i umiarkowanie przewezonej tarczy L5-S1 obecna jest masywna dokanałowa przepuklina,która dominuje w centralną lewobocznej części światła kanału kręgowego na tym poziomie,zsuwa sie w kierunku doogonowym a jej wierzchołek lokalizuje poniżej połowy wysokości trzonu S1.Materiał przepukliny w przekrojach poprzecznych osiąga rozmiary 14x13mm,zaś wymiar pionowy ma 16mm.Dolna blaszka graniczna trzonu L5 jest nieco nierówna,lokalniezwyrodnieniowo przebudowana.O co chodzi?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.