Wynik badania MR kręgosłupa 59-latki do analizy

badanie MR uprzejmie proszę o wyjaśnienie co to znaczy obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej l5/s1nierówności płytek granicznych trzonówkręgow przylegających do tarczy międzykręgowej l5/s1z podwyższeniemIS szpiku trzonów kręgówl5is1-zmiany degeneracyjne typu Modic2 niejednorodny sygnał tarczy międzykręgowejl5/s1 szerokopodstawnaprotruzja krążka międzykręgowegol3/l4z uciskiem przestrzeni płynowej i redukcją swiatłaotworów.Po2operacjachl4-s1 podwyzsze.szpik i degeneracjatypu Modic2 co tojest z

Dzień dobry,

badanie MRI opisuje zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne odcinka LS kręgosłupa.
Nasilenie zmian opisywane jest m.in. w klasyfikacji Modica (trzy stopnie) - typ 2 oznacza zastąpienie szpiku kostnego czerwonego przez szpik żółty zawierający tłuszcz i obejmuje części trzonów kręgowych przylegających do płytek granicznych.