Wynik badania obrazowego kręgosłupa 56-letniej osoby do interpretacji

Kobieta 56 lat trzony kręgów o prawidłowej wys. zawieraja liczne ogniska stłuszcz szpiku, w trzonie L3 widoczny naczyniak 14mm. Zaostrzone krawędzie przed i tyl trzonów kręgów L3-L5,Na poz L4-L5 obnizona wys.przestrzeni m-trzonowej. Na L3-L4 szerokopodstawna protruzja krążka, spłasz. worek oponowy,zreduko światło lew i praw otworu międzykrę.,pogrub wieszadeł żółtych, z sekwestrem (6mm), który w zachyłu bocznym uciska na prawy korzeń L5, stenoza otworów m-kr, wymiar boczny kanału zreduk do 8mm.

Witam serdecznie,

Wynik badania może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii, zmianach zwyrodnieniowych, naczyniaku oraz o cechach stłuszczenia szpiku .
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.