Wynik badania RTG kości krzyżowej
WITAM MAM PYTANIE ODEBRAŁEM WŁAŚNIE WYNIK BADAŃ RTG(MAM 34 LATA) WYNIK BADANIA TO POZIOME USTAWIENIE KOŚCI KRZYŻOWEJ Z POGŁĘBIENIEM LORDOZY LĘDŻWIOWEJ ,NIESPOJENIE ŁUKU S1. CO TO OZNACZA DLA MNIE ? CO MAM ZROBIĆ GDZIE SI,E UDAĆ CZY TO COŚ POWAŻNEGO

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. Niespojenie łuku kręgu (spina bifida) jest wadą wrodzoną (najczęściej segment L5 lub S1), która powoduje brak zrostu łuku kręgu kręgosłupa. Deformacja sprzyja przeciążeniom kręgosłupa powoduje dysharmonie napięcia mieśniowego a czasami powoduje, że szybciej dochodzi do rozwoju zmian zwyrodnieniowych. Proszę zgłosić się do ortopedy.