Wynik ferrytyny a planowanie ciąży

witam, moj wynik ferrytyny to 8 przy normie 5-204, planuje ciaze, mam objawy jakie wykazuje niedobór żelaza, czy powinnam go uzupełnić? jeśli tak to czym?

Witam. Niski poziom ferrytny świadczy o małych zapasach żelaza we krwi. Jeśli planuje Pani ciąże warto wykonać również morfologię krwi oraz oznaczenie poziomu żelaza. Najskuteczniejsze suplementy żelaza dostępne są wyłącznie na receptę.