Wynik morfologii u 34-latki a wypadanie włosów, rozdwajające paznokcie i ból stawów kolanowych

Dzień dobry Zgłosiłam się do lekarza rodzinnego z problemem wypadających włosów, oraz rozdwajających paznokci oraz bólu stawów kolanowych. Zlecono wykonanie badań morfologii i moczu. Po krótce przedst. swoją sytuację .Mam 34 lata, 5 m-cy temu urodziłam córkę. Wyniki moich badań ogólnie są dobre ( nie ma żadnych informacji przy pomiarach) jedynie jest wysoki poziom: PDW ↑ 20,6 fl 12,0 — 20,0 MPV ↑ 13,4 fl 7,5 — 12,0 P-LCR ↑ 49,2 % < 25,0 Oraz wysoki Cholesterol całkowity w surowicy ↑

Witam Panią,

Trudno cokolwiek doradzić, bez zbadania Pani. Ale zaleciłbym oznaczenie TSH w kierunku niedoczynności tarczycy (może mieć Pani chorobę Hashimoto). W niedoczynności jednym z objawów może być wypadanie włosów, jak również podwyższony poziom cholesterolu; bóle stawów również. Rozdwajanie paznokci może być także m.in wynikiem braku w organizmie cynku, wapnia, krzemu i witamin takich jak: wit A, E i C, czy witaminy z grupy B.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz