Wynik MR głowy u 33-latki

MR głowy Angio. Podkorowo w obrębie zakrętu przedsrodkowego prawej półkuli mózgu widoczne jest podłużne ognisko hipointensywne w obrazachT1 nieco hipointensywne w obrazachT2 bezsygnalowe w sekwencjiVenbold co świadczy o zlogach hemosyderyny(co to?)o wym.4x6mm w przekroju poprzecznym w osi długiej do6mm.Może odpowiadać drobnemu ognisku krwotocznemu w fazie przewlekłej lub wynikać z przebytej w przeszłości zakrzepicy drobnego naczynia przeszywajacego.Okrężne pogrubienie śluzowek zatok szczekowych

Aleksander Ropielewski

Hemosyderyna to jedna z substancji do której w przemianie ulega krew. Wynik badania opisuje zmiany spowodowane wynaczynieniem krwi. W zależności od przyczyny stosuje się inne postępowanie. Odnośnie dalszego leczenia proszę pytać neurologa, który oceniając wynik badania i konfrontując go ze stanem klinicznym udzieli jednoznacznej odpowiedzi.