Wynik RTG kręgosłupa lędźwiowego u 37-latki

RTG kręgosłupa lędźwiowego, kobieta 37 lat Witam, od 4 tygodni mam dokuczliwy ból pleców - nisko odcinek lędźwiowo krzyżowy. Zrobiłam RTG - poniżej wynik. Co powinnam zrobić dalej? leki przeciwzapalne pomogły na 10 dni. Lumbalizacja kręgu Th12 z obecnością szczątkowych żeber. Śladowe obniżenie wysokości przestrzeni m-k L4/L5, L5S1 może odpowiadać zmianom dyskopatycznym, do rozważenia ocena w badaniu MR. Poza tym kręgosłup lędźwiowy bez zmian w obrazie RTG.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Powyższy opis może świadczyć o zmianach dyskopatycznych, które niewątpliwie odpowiadają w głównej mierze za dolegliwości bólowe. Z podanym wynikiem trzeba się zgłosić do lekarza kierującego na to badanie, który zadecyduje o ewentualnej pogłębionej diagnostyce ( badanie MR) oraz skieruje Panią od odpowiedniego specjalisty ( Poradnia Neurochirurgiczna). Pozdrawiam