Wynik TK kręgosłupa piersiowego a skutki wypadku

Czy to sa skutki wypadku. SKR.kreg.szyjn. i piers, do dzisiaj odczuwam bol Wykonano badanie TK kręgosłupa piersiowego. Fizjologiczna kyfoza piersiowa zachowana. Nieduże lewoboczne skrzywienie tego odcinka kręgosłupa. Osteofity na krawędziach kręgów. Wysokość i struktura kręgów zachowana. Brak cech ciasnoty wewnątrzkanałowej. Dla oceny krążków mk i rdzenia wskazane badanie MR. Niewielkie zmiany degeneracyjne stawów żebrowo-poprzecznych. Pojedyncze, drobne guzki Schmorla w płytkach granicznych

Witam serdecznie,

Pana dolegliwości wynikają raczej ze zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych. Ale ostetczna ocena i postawienie rozpoznania należy do lekarza prowadzącego. Dlatego sugeruję udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie lub lekarza prowadzącego w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.