Wyniki badania macicy i hormonów

To wyniki moich badań: trzon macicy w przodozgięciu o wymiarach prawidłowych. Endometrium grubości 3,8mm. Jajnik prawy o wymiarach 2,94 x 1,73 cm, jajnik lewy 3,53 c 2,37 cm ,zmiany drobnotorbielkowate. Badanie wykonane w 9 dniu cyklu. Prolaktyna i TSH w normie. Zlecone badania: progesteron, FSH, estradiol. Czy to znaczy ze będe miec problemy z zajsciem w ciaze? Bardzo mnie to martwi. Dodam że moj jedyny problem to skąpe miesiączki.

Aleksander Ropielewski

Liczne zmiany drobnotorbielkowate i skąpe miesiączki wymagają wykluczenia zaburzeń hormonalnych i diagnozy zespołu PCOS jak ich przyczyny. W takim wypadku może istnieć trudnosć w zajściu w ciążę.