Wynik badania narządów rodnych i skąpa miesiączka

Chciałam zapytać co może oznaczać taki wynik i czego mogę się spodziewać . Trzon macicy w przodozgięciu o wymiarach prawidłowych. Endometrium grubości 3,8mm. Jajnik prawy o wymiarach 2,94 x 1,73 cm, jajnik lewy 3,53 c 2,37 cm zmiany drobnotorbielkowate. Lekarz powiedział ze to nie jest nic groźnego i zlecił badania hormonów: progesteron, FSH i estradiol. Dodam że jedyny "objaw" to skąpa miesiączka. USG zostało wykonane w 9 dniu cyklu

Renata GrzechociĹska

Skąpe miesiączki mogą wynikać z występowania dość wąskiego endometrium. Proponuję zastosować się do zaleceń lekarza.