Wyniki badania tarczycy 19-letniej osoby do interpretacji

Witam, mam 18 lat i chciałam poprosić o interpretację wyników związanych z tarczycą :) TSH 5,67 [ ] FT4 15.05 pmol/l FT3 5,96 pmol/l P-ciała p/peroksydazie tarczycowej <5.0 LU.ml Opis USG tarczycy tarczyca typowa, o wzmożonej echogeniczności miąższu, niejednorodna, o typowym unaczynieniu. Płat prawy ma wym. 14x16x33 mm. Płat lewy ma wym. 12x13x33 Objętość tarczycy ok. 6,6 ml. Duże naczynia szyjne prawidłowe. Patologicznych, powiększonych węzłów chłonnych szyjnych nie uwidoczniono

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podała Pani norm obowiązujących w laboratorium, dla wartości referencyjnych TSH jest podwyższone, pozostałe parametry w normie. Proszę udać się do endokrynologa. Opisane zmiany sugerują subkliniczną niedoczynność tarczycy.
Pozdrawiam