Wyniki moczu a ureterorenoskopii połączony z litotrypsją złogu

WITAM!Mam pytanie dotyczące wyników moczu,co oznacza BLO LARGE?Dodam,że 3lata temu miałam roponercze lewostronne,zabieg ureterorenoskopii połączony z litotrypsją złogu.Mam 33lata.Dziękuje za pomoc.Sylwia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skrót BLO oznacza krew. Określenie LARGE mówi o tym iż w badaniu stwierdzono jej ilość ponad normę. Norma wynosi poniżej 2 krwinek czerwonych w polu widzenia. Jeśli jest ich więcej, może to świadczyć o zakażeniu dróg moczowych, zakażeniu pęcherza, zapaleniu nerek, zakażeniu kłębuszków nerkowych.