Białko w moczu a norma

witam mam 185mg/dl bialka w moczu , czy to jest w normie?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Prawidłowym wynikiem w badaniu moczu jest brak białka w moczu. W ciągu dnia zdrowy człowiek wydala mniej niż 100 mg białka z moczem, nie jest to jednak ilość, jaką badanie ogólne jest w stanie wykryć. Jeśli człowiek wydala więcej niż 150 mg białka w moczu, wówczas ma miejsce tak zwany białkomocz. Występuje w takich stanach, jak między innymi: stany zapalne, kamica nerkowa, toksyczne uszkodzenia nerek, choroby układowe (np. toczeń rumieniowaty układowy), odwodnienie, choroby kłębuszków nerkowych, wysiłek fizyczny, stres , neuropatie, sarkoidoza, cukrzyca. Wywołać białkomocz mogą również różne związki chemiczne takie jak nikotyna, antybiotyki, związki opiatowe szczególnie heroina i inne
- zakażenia np. HIV, kiła lub zapalenia wątroby
- anemia sierpowata
- rodzinna gorączka śródziemnomorska
Należy jednak pamiętać, że niewielkie ponadnormatywne ilości białka mogą pojawiać się u młodych i zdrowych ludzi po dużym wysiłku fizycznym lub długim staniu oraz że białkomocz może być spowodowany także chorobami niezwiązanymi z nerkami .