Wyniki morfologii u 43-latki

Witam ,bardzo proszę o interpretację wyników badań kobieta lat 43; WBC-10,2 RBC-4,93 HB-12,0 HT-37% MCV-75 MCH-24 MCHC-32,4 RDW-15,O PLT-516 Leczę się na cukrzyce typu 2 ,stłuszczenie wątroby(dieta wątrobowa od 2 miesięcy) oraz przez ostatni miesiąc miałam obfite krwawienia (wyniki są z przed zabiegu łyżeczkowania) z góry dziekuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanych wynikach nieprawidłowość stanowią podwyższone krwinki białe oraz płytki krwi. Najczęstszą przyczyną tego typu nieprawidłowości są infekcje/zakażenia. Wynik należy jednak ocenić w oparciu o szczegółowe dane kliniczne. Ze względu na obniżone MCV warto wykonać oznaczenie poziomu żelaza.