Wyniki MPV przy niedoczynności tarczycy

Witam . Jestem 31 letnią kobietą. Ostatnio odebrałam wyniki. Chciałam się zapytać co oznacza wynik MPV 7.9 a norma wynosi od 8 do 12. Czy ten mały nie dobór jest groźny ? 2 wynik to Wart. b % EO 6.2 a normy są 1.0 - 5.0 Czyli za dużo. Czy te wyniki coś złego oznaczają ? Chcę nadmienić że leczę się na serce, niedoczynność tarczycy biorę również hormony na wywołanie miesiączki. Czy to może mieć coś wspólnego z tymi schorzeniami ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik MPV należy uznać za prawidłowy. Podwyższony poziom EOS może świadczyć o infekcji pasożytniczej czy alergii. Wskazana jest wizyta u lekarza.