Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania MPV, EOS i BASO w morfologii

Dzis odebrałam moje pierwsze whniki krwi w życiu. Mam juz tak ze wymyslam sb choroby... Kilka rzeczy w moich wynikach mnie zaniepokoilo.. MPV mam 8.6 a norma to 9.6-11.7, EOS% 6.2 a norma to 1.0-5.0 BASO to 0.01 a norma to 0.020-0.100. Cholesterol HDL to 34.9 a triglicerydy to 187.5. Mam sie czego obawiać?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Renata GrzechociĹska
78 poziom zaufania

Witam. Wszystkie te parametry oceniając je pojedynczo są niediagnostyczne należy je odnosić w stosunku do pozostałych wyników morfologii, jeżeli pozostałe są w normie, nie ma powodów do niepokoju. Ze względu na niski poziom HDL i podwyższone trójglicerydy, proponuję wprowadzić do diety więcej kwasów omega-3, unikać spożywania tłuszczów nasyconych, jeśli występuje nadwaga - zrzucić zbędne kilogramy. Za jakiś czas proszę skontrolować poziom trójglicerydów, jeśli wartość nie wróci do normy, proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy