Badania MPV, EOS i BASO w morfologii

Dzis odebrałam moje pierwsze whniki krwi w życiu. Mam juz tak ze wymyslam sb choroby... Kilka rzeczy w moich wynikach mnie zaniepokoilo.. MPV mam 8.6 a norma to 9.6-11.7, EOS% 6.2 a norma to 1.0-5.0 BASO to 0.01 a norma to 0.020-0.100. Cholesterol HDL to 34.9 a triglicerydy to 187.5. Mam sie czego obawiać?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wszystkie te parametry oceniając je pojedynczo są niediagnostyczne należy je odnosić w stosunku do pozostałych wyników morfologii, jeżeli pozostałe są w normie, nie ma powodów do niepokoju. Ze względu na niski poziom HDL i podwyższone trójglicerydy, proponuję wprowadzić do diety więcej kwasów omega-3, unikać spożywania tłuszczów nasyconych, jeśli występuje nadwaga - zrzucić zbędne kilogramy. Za jakiś czas proszę skontrolować poziom trójglicerydów, jeśli wartość nie wróci do normy, proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam