Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania MPV, EOS i BASO w morfologii

Dzis odebrałam moje pierwsze whniki krwi w życiu. Mam juz tak ze wymyslam sb choroby... Kilka rzeczy w moich wynikach mnie zaniepokoilo.. MPV mam 8.6 a norma to 9.6-11.7, EOS% 6.2 a norma to 1.0-5.0 BASO to 0.01 a norma to 0.020-0.100. Cholesterol HDL to 34.9 a triglicerydy to 187.5. Mam sie czego obawiać?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Renata GrzechociĹska
78 poziom zaufania

Witam. Wszystkie te parametry oceniając je pojedynczo są niediagnostyczne należy je odnosić w stosunku do pozostałych wyników morfologii, jeżeli pozostałe są w normie, nie ma powodów do niepokoju. Ze względu na niski poziom HDL i podwyższone trójglicerydy, proponuję wprowadzić do diety więcej kwasów omega-3, unikać spożywania tłuszczów nasyconych, jeśli występuje nadwaga - zrzucić zbędne kilogramy. Za jakiś czas proszę skontrolować poziom trójglicerydów, jeśli wartość nie wróci do normy, proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy