Wypełnienie zębów a wysypka i opuchlizna na twarzy

7 dni temu miałam wypełnienie 2 i 3 przód,dostałam zastrzyk znieczulenie,znieczulenie działało 1,5 dnia,na drugi dzień wyszła wysypka na twarzy po stronie znieczulenia oraz opuchły powieki i nad oraz pod okiem,dodatkowo zaczęła boleć głowa.byłam u lekarza rodzinnego kazał mi brać leki odczulające oraz maść na twarz.jest poprawa ale ból głowy jest nie pomagają leki przeciwbólowe.czy muszę usunąć wypełnienie z zębów ?

Witam. W dzisiejszych czasach można uczulić się na wszystko ( znieczulenie, wypełnienie, czy inne środki stosowane podczas leczenia zębów). Jeśli objawy nie ustąpią trzeba będzie pomyśleć o wymianie wypełnienia. Pozdrawiam Krystyna Pikała

To nie jest związane z wypełnieniem w zębach , tylko powikłanie po znieczuleniu , najbardziej prawdopodobne to wprowadzenie patogenów (bakterii) ze śluzówki i powstał miejscowy stan zapalny.
Powinno przejść samo , warto przyjmować leki przeciwzapalne , w sytuacji zaostrzenia antyboitykoterapia.