Wypijanie 2l kawy zbożowej dziennie

Witam.. mam pytanie odnosnie kawy zbozowej. Mam 32 lata i od 3 miesiecy pijam około 2 litry dziennie z mlekiem. Czy ta ilosc mi nie zaszkodzi? Dziekuje Z powazaniem >>> Kasia

Ilości jaką Pani wypija nie da się określić jako umiarkowanej. Kawa zbożowa ma swoje zalety, ale nie jest napojem idealnym (choćby ze względu na proces palenia zboża jest nośnikiem substancji prokancerogennych, które przy dużym spożyciu mogą mieć znaczenie). Napojem idealnym dla człowieka jest woda. Jeżeli lubi Pani smak kawy zbożowej ograniczyłabym się do 1 kubka dziennie.