Wypuklina krążka międzykręgowego naciskająca worek oponowy nerwu

Wypuklina krazka miedzykregowego ktory naciska na worek oponowy nerwu. Pekniecie pierscienia wloknistego. Dehydratacja i obnizenie krazka L4-5. Dyskopatia L4-5-S1 Czy to sa powazne schorzenia? Kwalifikujace sie do operacji czy tez wystarcza cwiczenia, masaze? Prosze o sugestie.

Ważne jest, jakie Pan czuje objawy. Zawsze warto spróbować rehabilitacji przed operacją. Zabieg to ostateczność, Jeśli odczuwane jest drętwienie, mrowienie w kończynie dolnej, dodatkowo występuje osłabienie siły mięśniowej, zniesienie odruchów neurologicznych w kończynie, wówczas pacjent kwalifikuje się do operacji, rehabilitacja nic nie wskóra.

Witam serdecznie,

Sam opis badania MR kręgosłupa nie wystarczy do podjęcia decyzji o leczeniu operacyjnym lub zachowawczym. Kwalifikacja do dalszego postępowania musi opierać się przede wszystkim na prezentowanych przez Pana objawach klinicznych, na drugim miejscu jest badanie MR (obrazy badania + opis), które utwierdza nas w przekonaniu o dalszym postępowaniu. Zachęcam do przesłania pełnego wyniku badania MR (opis + obrazy) wraz ze szczegółowym opisem Pana dolegliwości przez moją stronę internetową www.joannaurbanowska.pl, gdzie w ofercie świadczeń medycznych udzielam e-konsultacji.

Pozdrawiam,
dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg