Wysmuklanie ciała przy wrodzonej wadzie serca

Witam serdecznie Mam wrodzoną wadę serca, zwężenie tętnicy płucnej. Chciałabym zrzucić kilka kg, wysmuklić sylwetkę. Zastanawiam się nas ćwiczeniami Cardio, siłowymi. Czy przy tej wadzie serca mogę ćwiczyć Cardio lub siłowe?? czy lepiej wybrać lżejsza alternatywę,callanetics. ??

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

Tak, może Pan ćwiczyć. treningi cardio może niekoniecznie do wysmuklenia sylwetki - proszę spróbować treningi siłowe FBW / push&pull i robić to w miarę możliwości, wszystko zależy od obserwacji w trakcie wysiłku.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/

Witam,

przede wszystkim powinna skupić się Pani na swojej diecie. Nasza kuchnia to najlepszy wysmuklacz ciała. Dieta musi być prawidłowo zbilansowana, uzupełniająca niedobory, dostosowana do stanu zdrowia. Do tego spacery 40 minutowe i efekt murowany :-)

Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk kliniczny
www.sports-med.pl