Wysoki cholesterol i ciała ketonowe w moczu

w moczu wykryto u mnie ciała ketonowe 15 mg/dl dodatkowo cholesterol we krwi 292 natomiast pozio cuku to 90. Co to może oznaczać?

Ciała ketonowe mogą pojawiać się w rożnych stanach. Jeśli wykluczymy cukrzyce, a ogólny stan jest dobry to można podejrzewać, że przyczyna jest glodówka np ta przed badaniem. Wskazane było by jednak powtórzyć badanie moczu. Cholesterol jest mocno podwyższony. Trzeba oznaczyć frakcje cholesterolu HDL i LDL. W pani wieku jeśli nie choruje pani na choroby serca proponuje się leczenie niefarmakologiczne, dietetyczne.