Wysokie tętno podczas ćwiczeń

Od kilku dni ćwiczę. Mam bardzo słabą kondycję i podczas ćwiczeń bardzo wysokie tętno. Pomiędzy kolejnymi seriami jest 20 sekund przerwy (są to ćwiczenia fitnessowe), jednak przy rozpoczęciu kolejnej serii ciężko mi złapać dech, aczkolwiek jestem w stanie wykonać ćwiczenie. Czy powinnam robić dłuższe przerwy między ćwiczeniami wbrew zaleceniu instruktorki? Boję się, że przez to ćwiczenia mogą być nieskuteczne...

Witam, radziłabym zmniejszyć intensywność ćwiczeń i wykonać dłuższą przerwę.
W zależności jaki efekt chce pani osiągnąć zalecam:
- trening w przedziale 60-70% HR max sprawia, że tracimy na wadze i budujemy wytrzymałość.
- trening w przedziale 70-80% HR max sprawia, że tracimy na wadze i poprawiamy swój układ sercowo-naczyniowy.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Póki co proszę zmniejszyć intensywność wykonywanych ćwiczeń. Wraz z upływem czasu i adaptacją Pani organizmu do wysiłku fizycznego będzie można zwiększyć tempo.

Pozdrawiam serdecznie.