Z czego może wynikać ten ból u 22-latki?

Witam, jestem kobietą, mam 22 lata. Nie mam żadnych chorób przewlekłych, nie choruję, nie przyjmuję żadnych leków przewlekle. Jednym słowem - jestem zdrowa. W niedzielę (3 dni temu) niosłam bardzo ciężkie zakupy - jedną torbę, cięższą, niosłam na prawym ramieniu (jestem praworęczna), a drugą, nieco lżejszą, niosłam na lewym ramieniu. Dawno nie niosłam takich ciężarów. Problemem w tym, że następnego dnia, w poniedziałek, obudziłam się cała obolała. Bolały mnie plecy i barki. Uznałam, że to zwykłe zakwasy. Następnego dnia ból pleców i barków ustał, ale zaczęła mnie boleć prawa łopatka - dokładniej ból jest jakby pod łopatką. Nie mogłam wziąć głębszego wdechu, bo czułam przy nim przeszywający ból. Kupiłam końską maść, posmarowałam cały bolący obszar i pomogło na kilkanaście godzin, bo w środę znów pojawił się ten ból. I tu moje pytanie - wiem, że boli mnie z powodu dźwigania ciężarów, jednak nie wiem co to za rodzaj bólu - czy to "DOMS", czy nadwyrężenie mięśnia, czy to skurcz mięśni? I ile taki ból może trwać?
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na podstawie samego opisu ciężko postawić dokładną diagnozę, jednakże można przypuszczać, że opisany przez Panią dyskomfort może wynikać między innymi z nadwyrężenia mięśni lub wspomnianego stanu DOMS.

Jeśli ból utrzymuje się lub pogarsza, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy będą w stanie dokładniej ocenić stan Pani zdrowia. Przeprowadzą odpowiednie badania i zdiagnozują źródło bólu. Mogą również zalecić odpowiednie leczenie lub terapię, taką jak ćwiczenia wzmacniające, rozciąganie, masaże lub terapię ciepłem/zimnem, aby pomóc w złagodzeniu objawów i przyspieszeniu procesu gojenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/doms-leczenie-objawy-i-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.