Zabawy 8,5-miesięcznego niemowlaka

Witam, moja córka ma 8,5 mca. Ostatnio zauważyłam, że coraz rzadziej bawi się sama, owszem potrafi wziąć zabawkę, grzechotkę - rzuca nimi, grzechocze, przekłada ale szybko się nudzi. Zazwyczaj bawi się jak jestem obok - zajmie się zabawką na 2-3 min. a potem przychodzi do mnie i wspina się po mnie, jak się oddalę to od razu przychodzi do mnie, wdrapuje się na mnie, wchodzi na kolana, zabawki małą ją interesują. Często też przychodzi i wtula się we mnie. Martwię się czy wszystko ok?

Lek. Tomasz Budlewski

To normalne na tym etapie rozwoju i może się jeszcze nasilic w najbliższych tygodniach. dziecko może reagować płaczem na każde Pani oddalenie się, jest to okres lęku separacyjnego.