Zabezpieczenie przy tabletkach antykoncepcyjnych Ovulastan

Witam, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Ovulastan. Doszły mnie słuchy, że one nie działają u osób, które ważą więcej niż 50 kg, a ja aktualnie ważę 85 kg przy wzroście 175 cm. Czy mogę być spokojna że będę zabezpieczona ? I czy biorąc je regularnie, codziennie o tej samej godzinie mogę uprawiać seks z wytryskiem ?

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do obaw. Pełna skuteczność antykoncepcyjna pojawia się po 7 dniach od rozpoczęcia stosowania tabletek. Do tego czasu lepiej stosować mechaniczne formy antykoncepcji.