Zabieg usunięcia ciąży - kiedy kolejny okres?

Dzień dobry. Mam 19 lat. 18 lutego miałam zabieg usunięcia ciąży, ponieważ zaistniała taka konieczność (zagrożenie życia). Chciałam się zapytać, kiedy mogę wykonać test ciążowy, żeby wykazał negatywny wynik i upewnić się, że jest wszystko dobrze? Po jakim czasie hormon znika z organizmu? I kiedy pojawi mi się kolejny okres? Martwię się, że może nie do końca mnie oczyścili lub coś takiego. Chociaż nie mam niepokojących objawów. Czekam na odpowiedź.

19 LAT ponad rok temu

Pierwsza miesiączka po zabiegu wyłyżeczkowania pojawia się zazwyczaj po upływie 4-6 tygodni.
Podwyższone stężenie beta-hCG może utrzymywać się od paru dni do miesiąca. Zależy to od stopnia zaawansowania ciąży, na którym doszło do poronienia.
Pozdrawiam