Zaburzenia lękowe spowodowane zachowaniem matki

Moja matka miała monopol na prawdę! Straszyła mnie, że wybuchnie wojna! Wyrosłam w cieniu tego oraz innych strachów, że z powodu niezręczności słownej oraz fizycznej wyrzucą mnie z każdej pracy! Chcę się z tego wyzwolić! Narzucam sobie zbyt szybkie tempo leczenia się, jednak przez mój perfekcjonizm nie potrafię inaczej! Narzuciła mi go matka! Widać nie potrafiła inaczej! Nie widzę błędów innych ludzi. Dlatego wyolbrzymiam swoje własne! Proszę o dobre słowo!

Witam. Rozumiem, ze potrzeba szybkiego leczenia wynika z tego, ze bardzo sie Pani meczy z objawami.Pani problemy powstawały i były wzmacniane latami, dlatego zachęcam, aby dała Pani sobie dużo czasu i przestrzeni na dotarcie do ich przyczyn zrozumienie siebie i dokonanie zmiany w sobie, moze to Pani osiągnąć w procesie psychoterapii, do czego Pania gorąco zachęcam. Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii. Pod opieka specjalisty będzie Pan mógł poprawić poczucie własnej wartości, kompetencji i skuteczności, a tym samym zwiększyć samodzielność w życiu i satysfakcję z niego.

Pisze Pani o strachach i perfekcjonizmie, który utrudnia Pani życie. Poszukuje Pani źródeł i niejednokrotnie w "gorących" sytuacjach obwinia siebie. Perfekcjonizm często idzie pod rękę z ludźmi ambitnymi (być może z Panią?). Ambitnie też podchodzi Pani to kwestii pozbycia się tych lęków, które z nim się wiążą. Szybko, nie zwsze znaczy skutecznie. widać jednak, że wiele się w Pani kotłuje. Taka kotłowanina często jest zapowiedzią (ciała? duszy?) do zmian. Może więc nastapił ten czas? Trudno robić to w pojedynkę (bo zmiany sa trudne z założenia). Może jakiś polecony psychoterapeuta z okolicy byłby dla Pani pomocny. Powodzenia.