Zaburzenia miesiączkowania a badanie prolaktyny

Robiłam badanie prolaktyna gdyż mam zaburzenia miesiączkowania i jestem nadpobudliwa i nerwowa prawie każdego dnia wyszedł mi wynik w surowicy 7,3 a th3 wynik 4,26 czy ten wynik jest dobry czy muszę udać się na kolejną wizytę -dziękuję za odpowiedz

Dzień dobry,
Wynik prolaktyny jest prawidłowy. Również wynik TSH mieści się w górnej normie. Jeśli nie ma Pani dolegliwości typowych dla niedoczynności tarczycy nie musi się Pani leczyć, Jeśli planuje Pani ciążę, to należałoby obniżyć stężenie TSH poniżej 2,5 - wg zaleceń PTE, co wiązałoby się z zastosowaniem w leczeniu małej dawki L-tyroksyny,

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz