Zaburzenia widzenia u 22-latka

Witam. skarżę się na prawdopodobnie minimalny ślepy punkt w centralnej części widzenia. Widoczne jest to jedynie podczas czytania gdzie literki jakby deformowały się w niewielki mstopniu. Okulista nie widzi nic nie pokojącego jednak zalecił obserwację. Czy wiadomo czym to może być spowodowane? Dodam że nie przeszkadza to w normalnym życiu a czytanie jedynie utrudnia - jest ono możliwe ale jednak uciążliwe.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. tego typu zmiany mogą wynikać z wielu procesów zwyrodnieniowych plamki. Nie sposób ich wymienić gdyż nie każdy z nich jest istotny dla zdrowia. Wskazana jest okresowa kontrola okulistyczna.