Zaczęłam brać tabletki w pierwszy dzień plamienia. Czy działają?

Przez dłuższy czas nie miałam okresu (ok. 3 miesięcy, lekarz wykluczył ciąże). Ginekolog przepisał mi tabletki na wywołanie okresu (brałam 1 tabletkę 3 razy dziennie, przez 5 dni). Po zażyciu wszystkich tabletek dostałam plamienia (myślałam, że to okres) i sięgnęłam po tabletki antykoncepcyjne. Po zażyciu pierwszej tabletki z opakowania, plamienie następnego dnia prawie zanikło. Kochałam się z chłopakiem 6. dnia od zażycia perwszej tabletki. Skończył we mnie i teraz mam takie pytanie - czy tabletki zaczęły już swoje działanie (mimo iż plamienie było małe i trwało zaledwie 2 dni) i czy możliwe jest zajście w ciążę/

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki blokują występowanie miesiączki. Najprawdopodobniej z tego względu krwawienie trwało zaledwie 2 dni. Ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne.