Zaniżony poziom monocytów we krwi

witam, jestem 30-letnią kobietą, dziś odebrałam wyniki i moje monocyty wynoszą 1, a norma jest od 4-8. co to oznacza? z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno jest dokładnie określić czym jest to spowodowane. Niski poziom monocytów zwiększa podatność organizmy na infekcje. Najpowszechniej występującymi w wyniku monocytopenii zakażeniami jest zakażenie bakteryjne przewodu pokarmowego oraz dróg moczowych.

Leczenie wyżej wymienionych schorzeń jest różne w zależności od ich nasilenia, przyczyny, a także objawów. W tym przypadku głównym czynnikiem determinującym wybór metody leczenia jest ogólny stan zdrowia pacjenta.