Zapalenie czy owulacja?

Od trzech dni mam dziwne bóle brzucha... przypominają one te podczas miesiączki, różnicą jest jednak to, że jestem dopiero w 14 dniu cyklu i nie przypuszczam, żeby to mogła być owulacja, gdyż jestem w 1. cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, a bez pomocy tabletek moje cykle nigdy nie były regularne. Opóźnienia sięgały nawet 2 miesięcy. Wyżej wymieniony ból jest taki jak przed okresem, dodatkowo jeszcze czasem promieniuje on do uda i bolą mnie jeszcze plecy po lewej stronie w okolicy krzyżowej. Mam też duże upławy, są one jednak gęste i kremowe, co jeszcze bardziej zastanawia mnie, czy to owulacja, czy nie... Dodatkowo wczoraj uprawiałam petting i zastanawia, mnie czy mogło dojść do zapłodnienia (jeśli mam dni płodne) w wyniku spermy, znajdującej się na rolce papieru toaletowego używanego przeze mnie po 3 minutach od jej tam pozostawienia?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Na podstawie Pani opisu mimo wszystko podejrzewałabym możliwość zapalenia w obrębie narządu rodnego: przy owulacji jest ciągnący się, przeźroczysty śluz (jak białko jaja kurzego), a dolegliwości bólowe są zbyt nasilone jak na owulację (zwłaszcza jeżeli podczas owulacji przed przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych, nigdy nie było tak nasilonych dolegliwości). Dlatego proponuję wizytę u ginekologa - podczas badania, lekarz rozwieje ostatecznie wątpliwości.

Jeżeli chodzi o możliwość zapłodnienia - jest wysoce mało prawdopodobne.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o bólach owulacyjnych.

Serdecznie pozdrawiam!