Zapis wyniku badania EEG 27-latka

Witam, jak rozumieć badanie EEG ? zapi:s nieprawidłowy z delikatnymi zmianami w postaci serii ostrych fal alfa 8-10 Hz do 60 uv ( wolniejszych od czynnośći podstawowej, mające charakter napadowy o lokalizacji w lewej tylnej skroni w linii pośrodkowej nad potylicą ciemieniową. HW zasadniczo nie zmienia obrazu EEG . ale w czasie fotostymulacjii świetlnej zaczyna się wodzenie poddawanych rytmów. Reakcja blokowania wyraźna. W pozostałych odporwadzeniach czynności podstawowa alfa jest zachowana

Piotr Jurczyk

Witam. Interpretacja zależy od objawów syna. Jeśli zmiany EEG są zgodne z charakterem dolegliwości, to mogą potwierdzać rozpoznanie. W przeciwnym wypadku, są przypadkowym znaleziskiem. Same zmiany w EEG nie świadczą o chorobie, zwłaszcza tak nieewidentne, jak u syna. Pozdrawiam.