Zastosowanie tabletki awaryjnej a możliwość ciąży

witam mam pytanie w sobote 2.08.14 odbyl sie stosunke na poczatku bylo pare wlozen bez zabezpieczenia bez wytrysku a potem juz bylo z prezerwatywa mialalm wtedy dni plodne i niewiem czy owulacji nie bylo,dzisiaj 4.08.14 wykupilam lanovelle zazylam po 50 godzinach czy ta tabletka zadzaiala jesli juz owulacja byla, skoro zarzylam do 72 godzin.czy facet musi sie wpierw spuscic zeby byla ciaza w owulacje.prosze bardzo o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej do 72 godzin od stosunku daje duże szanse na uniknięcie ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku.