Zasuwanie rolet przy drzemce u 6-miesięcznej córki

Witaj, Jestem mamą 6 miesięcznej córeczki. Od piątego miesiąca moja córka ma problemy z drzemkami w dzień. Staram się, aby córka miała drzemki po 2 h aktywności. Gdy przychodzi pora drzemki córka jest bardzo pobudzona, zamiast spaniem jest zainteresowana nowymi umiejętnościami mimo zmęczenia Przedwczoraj w akcie desperacji w dzień zasunęłam rolety 100% zaciemnienia, było ciemno jak w nocy i córka po czasie zasnęła. Czy mogę zasuwać rolety przy każdej drzemce?

Witam serdecznie
5-6miesieczne niemowlęta juz coraz dluzej pozostają aktywne i po 2 godzinach aktywności niekoniecznie musi im sie chciec spac , gdyz potrzebują juz kilku godzin pozostawania aktywnym, gdyz sa coraz bardziej ciekawe swiata i nowych bodzcow i chetniej zasna po dłuższym czasie przebywania w otoczeniu bogatym w bodzce.Dzieci o wiele chetniej zasypiaja na spacerze lub na werandzie czy balkonie na powietrzu.Zaslanianie okien w dzien nie jest dobrym pomysłem, gdyz dzieci musza zaczac po malu odrozniac dzien od nocy i zaslanianie w dzien rolet moze im zaburzyc rytm spania nocnego.
Pozdrawiam cieplo
A.Reklewska psycholog

Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz

Jesli to pomaga dziecku usnąć to czemu nie. należy pamiętać, że dziecko im starsze może potrzebować mniej tego snu w ciągu dnia. Pozdrawiam