Zatkane zatoki i kaszel po zapalenie górnych dróg oddechowych w ciąży

jestem w ciązy w 8 miesiącu 3 tygodnie temu przeszłam zapalenie górnych dróg oddechowych dostałam antybiotyk, kaszel mi nie przeszedł , został do dziś oraz mam przy tym zatkane zatoki , maź spływa do gardła natomiast nie mogę się wysmarkać nie mam czucia ani smaku, do tego doszły napady duszności, nie mogę złapać powietrza mam wrażenie ze się duszę i zaraz umrę, sikam po nogach i wpadam w panike zawęża mi się przełyk i mam świszczący oddech nie wiem co robić aż boję się iśc spać proszę o pomoc

Witam. Na pewno powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego biorąc pod uwagę nasilenie objawów. To co można zrobić w międzyczasie to: płukanie jamy nosowej solą morską (np. Marimer) - do 6x dziennie; 3x dziennie po płukaniach Nasic spray donosowo i najważniejsze - dobre nawodnienie organizmu