Zażywanie dwóch antydepresantów przez 85-latkę mimo utrzymujących się skutków ubocznych

Witam, bardzo proszę o informację, czy zażywanie dwóch antydepresantów przez 85 letnia osobę( kobietę), mimo dalej utrzymujących się objawów( pieczenie, nudności poranne i podczas dnia oraz podwójne widzenie( np. obrazu) i stwierdzonego raka jajnika z przerzutami, nie jest zbyt dużym ryzykiem, jeśli chodzi o skutki uboczne w/w leków. Pozdrawiam-Kasia

Stosowanie takiego leczenia prawdopodobnie nie jest ryzykowne. Być może bez tych leków samopoczucie chorej byłoby jeszcze gorsze. Co nie oznacza, że należy zaprzestać prób dalszego leczenia z uwzględnieniem braku pełnej poprawy i występowania działań niepożądanych.