Zdrowy tryb życia i ćwiczenia a wymioty i wyrzuty sumienia

Witam, mam problem. Otóż wszystko zaczęło się rok temu zawsze byłam trochę większa miałam nadwagę. W końcu postanowiłam wziąć się za siebie i zaczęłam prowadzić zdrowy tryb życia codzienne ćwiczenia dieta tak schudłam w ok 3 miesiące 7kg czułam się świetnie chciałam więcej zrzucić ale zaczęło się podjadanie i później wyrzuty sumienia i wymioty. jest coraz gorzej coraz więcej jem i coraz więcej wymiotuje. Już mam dosyć bo to co schudłam zdążyłam przytyć plus te wymioty już nie wiem co mam robić?

Witam,

Zaburzenia odżywiania można leczyć, jest Pani młodą kobietą. Uważam, że warto aby skorzystała Pani z pomocy psychoterapeuty, który zajmuje się leczeniem zaburzeń odżywiania. Błędne koło objadania się i wymiotowania można przerwać.

Zaburzenia odżywiania zwłaszacza z kręgu bulimii powinien leczyc lekarz specjalista. Bulimia jest chorobą i to chorobą potencjalnie śmiertelną, a na pewno wyniszczającą. Proszę zgłosic się na konsultacje psychiatryczną. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Witam Panią,

ewidentnie cierpi Pani na zaburzenia odżywiania, najprawdopodobniej na bulimię. Obawiam się że sama Pani nie poradzi sobie z tym problemem. Proszę skontaktować się z psychoterapeutą zajmującym się zaburzeniami odżywiania.
W razie dodatkowych zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk